E-learningPorady

Oszczędność czasu, środków finansowych, od razu widoczny efekt – to tylko niektóre z zalet gotowych szkoleń e-learningowych. Niektórzy zarzucają im sztywność. My piszemy, jak to z nimi naprawdę jest.

Bardziej po Twojemu

Wbrew pozorom, szkolenia gotowe bywają elastycznym rozwiązaniem. Podstawową i oczywistą zmianą jest dodanie logo Twojej  firmy. Nieco bardziej zaawansowaną modyfikacją jest dostosowanie szaty graficznej np. do barw firmowych. Poza tym możemy ingerować za pomocą dodawania lub zmieniania tekstu. Efektywnym pomysłem będzie wzbogacenie uniwersalnych i mogących zostać odebrane jako „suche” treści szkolenia dotyczącego np. RODO o ekrany przytaczające rzeczywiste sytuacje z życia Twojej firmy. To da Twoim pracownikom gotowe odpowiedzi czy rozwiązania na konkretne i częste problemy.

 

Wbrew pozorom, szkolenia gotowe bywają elastycznym rozwiązaniem.

Wskazania

Kiedy decyzja o zakupie tzw. gotowca jest strzałem w dziesiątkę? Doskonałym przykładem jest tu przytoczone wcześniej szkolenie o tematyce RODO. Wszelkie nowo wchodzące regulacje prawne i obostrzenia, które zmieniają funkcjonowanie czy sposób pracy naszych organizacji, mogą zostać zapoczątkowane przez tego typu rozwiązanie. Pozwala to na przeszkolenie w bardzo szybkim czasie w zasadzie nieograniczonej liczby pracowników.

Czas liczy się również, gdy chcemy wdrożyć nowego pracownika. Wiedza z zakresu cyberbezpieczeństwa, BHP czy inne informacje przydatne przy onboardingu to szkolenia, które są dostępne od ręki na rynku szkoleń online. Jest to świetne rozwiązane w obecnych czasach, kiedy duża rotacja pracowników spędza sen z powiek wielu menadżerom.

Szkolenia pod kontrolą

Chcesz być poinformowany(-a) czy wszyscy pracownicy przeszli szkolenie i z jakim skutkiem, jak poszło podczas testów poszczególnej osobie? Będziesz dostawać raporty ujmujące wszystkie istotne parametry. Warto omówić dokładniej tę kwestię podczas rozmowy ze specjalistą.

W następnym artykule z cyklu „Jak przygotować się do szkoleń” zajmiemy się  tematem szkoleń dedykowanych.

Chcesz porozmawiać o tym artykule lub szkoleniu dla Twojej firmy? Chcesz zobaczyć, jak działa i co oferuje platforma z gotowymi szkoleniami Dolineo? Skontaktuj się z nami.

 

Sprawdź pozostałe artykuły z cyklu:

W e-learningu podstawą jest dobry plan – jak tworzyć szkolenia online? – cz. 1

Eureka – czyli rola pomysłu w szkoleniach e-learningowych – cz. 2

Od potrzeby do dedykowanego szkolenia e-learningowego – cz. 4

Szkolenie online – dobre początkiem profesjonalnego – cz. 5

Plan na efektywne e-szkolenie – cz. 6

Skuteczne case study w e-szkoleniu – cz. 7