E-learningPoradye-learning

Szkolenia w systemie e-learning to jeden z najprężniej rozwijających się trendów edukacyjnych. To już codzienność. Dziś prawdopodobnie każdy pracownik przeszedł przynajmniej jedno szkolenie przeprowadzone metodą e-learningową. Temat mógł dotyczyć dosłownie wszystkiego.

Ciekawość pierwszy stopień do efektywności

Pomimo coraz większej popularności szkoleń e-learningowych, opinie o tej formie kształcenia są różne. Nierzadko zdarzają się podsumowania, że uczestnicy odczuwali znużenie, działali w trybie „przeklikaj i zapomnij”. Czy właśnie takich informacji zwrotnych oczekują pracodawcy, menedżerowie i sami producenci szkoleń e-learningowych? Oczywiście, że nie. Aby zapobiec takim sytuacjom, do szkolenia trzeba się dobrze przygotować i jak najlepiej je zaplanować. Chodzi o to, by udział w nim stanowił dla uczestnika przyjemne wyzwanie. Warto mieć na uwadze, że szkolenia, jako forma inwestowania w pracowników, silnie oddziałuje na postrzeganie całego przedsiębiorstwa przez zatrudnionych.

 

W szkoleniu chodzi o to, by udział w nim stanowił dla uczestnika przyjemne wyzwanie. 

Zaufaj ekspertom

Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów. Bez znaczenia czy to kolejne szkolenia organizowane przez Twoją firmę, czy dopiero decydujesz się spróbować. Wasz dialog, być może burza mózgów, może doprowadzić do powstania czegoś naprawdę spektakularnego i innowacyjnego.  Współpraca z zespołem specjalistów zajmujących się e-learningiem daje możliwość stworzenia ściśle spersonalizowanego szkolenia lub, w przypadku mniej wymagających tematów, zakupu „gotowca”.

Plan na dobry plan

Rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych dobremu przygotowaniu do e-learningu. Ich lektura pomoże Ci podjąć kluczowe decyzje dotyczące tej ścieżki edukacyjnej w Twojej firmie. Śledząc kolejne odsłony:

trafnie wybierzesz pomiędzy szkoleniem gotowym, a dedykowanym

bez problemu przygotujesz materiał do stworzenia świetnej koncepcji i scenariusza

poznasz rolę case study i audio

nauczysz się określać optymalny czas trwania szkolenia itd.

To tylko niektóre z kwestii, które poruszymy. Szkolenie to złożone zagadnienie, ale, dzięki właściwemu podejściu, nie aż tak skomplikowane.  Zapraszamy w podróż do świata e-learningu. Zaczynamy od omówienia roli pomysłu i określenia grupy docelowej. Śledź naszego bloga i wyczekuj kolejnej dawki wiedzy!

Masz pytania, chcesz porozmawiać o e-learningu dla swojej organizacji? Zapraszamy do kontaktu!

 

Sprawdź pozostałe artykuły z cyklu:

Eureka – czyli rola pomysłu w szkoleniach e-learningowych – cz. 2

Gotowe szkolenie e-learningowe instant – cz. 3

Od potrzeby do dedykowanego szkolenia e-learningowego – cz. 4

Szkolenie online – dobre początkiem profesjonalnego – cz. 5

Plan na efektywne e-szkolenie – cz. 6

Skuteczne case study w e-szkoleniu – cz. 7