E-learningkursy e-learningowe - wsparcie w rozwoju pracowników

Wielu pracodawców skarży się, że na rynku brakuje specjalistów o poszukiwanych przez nich kompetencjach. Uczelnie nie nadążają z aktualizacją programów kształcenia i dostosowywaniem ich do szybko zmieniających się realiów biznesowego świata. Zatrudnienie specjalisty czy specjalistki o pożądanych umiejętnościach to nie tylko duży koszt, ale też ryzyko, że niebawem ktoś inny zaoferuje mu/jej lepsze warunki płacowe. W takiej sytuacji zostaniemy z nieobsadzonym stanowiskiem i koniecznością organizowania kolejnego kosztownego procesu rekrutacji.

…A gdyby tak spojrzeć na sprawy od drugiej strony?

Wyniszczająca walka

Walka o najlepszych specjalistów przypomina wyścig zbrojeń. Nie wiedząc, co zaoferują inni, trzeba stale podnosić stawkę – oferować jeszcze wyższe wynagrodzenie, jeszcze więcej benefitów, jeszcze więcej samodzielności… Zwyciężają najsilniejsi, jednak wygrana dziś wcale nie oznacza wygranej jutro, a spektakularny sukces łatwo zamienia się w pyrrusowe zwycięstwo. Wszystko to sprawia, że coraz więcej pracodawców zadaje sobie pytanie: jak przerwać to szaleństwo?

Efektywna pomoc kursów e-learningowych

Wiele firm, które dotkliwie odczuwają niedostatki kompetencyjne swojej kadry, ma jednocześnie ogromny niewykorzystany potencjał w postaci głodnych wiedzy i otwartych na nowości pracowników. W czym zatem tkwi problem? Zazwyczaj osoby, które mogłyby im przekazać potrzebną wiedzę, są zbyt obłożone zadaniami, by mogły jeszcze poświęci