AktualnościPoradySystem HR

W obliczu występującej pandemii, wiele firm podejmuje decyzję o przejściu w tryb home office zachowując w ten sposób wszelkie środki zapobiegawcze przed rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19.

W sytuacji konieczności oddelegowania pracowników do zacisza domowego biura warto pamiętać, że środowisko pracy to nie tylko wyposażenie w sprzęt techniczny czy meble, ale przede wszystkim w oprogramowanie. Jest ono kluczowe do zachowania wysokiego poziomu efektywności pracowników. Brak dostępności podstawowych narzędzi m.in. do zachowania płynności w wymianie informacji wewnątrz firmy, może rodzić wiele negatywnych emocji.

 

Jednym z technologicznych rozwiązań, których zadaniem jest wspieranie codziennych obowiązków pracowników jest platforma e-learningowa.

 

LMS może być wykorzystywany nie tylko do wspierania rozwoju pracowników w Twojej firmie. Może również ułatwiać komunikację między zespołami oraz pełnić przestrzeń merytorycznego wsparcia. Poznaj narzędzia dostępne na platforma e-learningowej, poprawiające produktywność pracowników zdalnych oraz pozwalające na lepszą organizację pracy.

Miej „oko” na pracowników zdalnych

Na efektywność pracy zdalnej ma wpływ przede wszystkim ścisła współpraca z innymi członkami zespołu. Home office nie powinien zatem zaburzać komunikacji, która jest kluczowa przy wymianie informacji, dotyczących życia firmy. Jednym z narzędzi umożliwiających komunikację jest np. Click Meeting. Tego typu narzędzia mogą być wykorzystywane do prowadzenia szkoleń, webinarów, a także wideo spotkań. A dzięki integracji z platformą e-learningową, pozwalają na organizację krótkich, codziennych telekonferencji. Podczas spotkań online każdy pracownik zespołu może zaprezentować własne zadania na dany dzień oraz umieścić i udostępnić wszystkie niezbędne treści, pliki oraz prezentacje. Stały kontakt ze współpracownikami oraz nieograniczony dostęp do zasobów, buduje poczucie przynależności oraz pozwala na lepsze dysponowanie zadaniami przez przełożonego.

Bezpieczne współdzielenie plików

Organizacja spotkań to nie jedyne wyzwanie, z którym spotykają się pracownicy zdalni. Fizyczna obecność w biurze jest wykorzystywana w wielu przypadkach do pracy nad wspólnymi dokumentami. Warto, więc zadbać o bezpieczną przestrzeń do współdzielenia plików przez pracowników. Rozwiązaniem może być udostępnianie plików na platformie e-learningowej, która może pełnić funkcję wirtualnego dysku. Bezpieczeństwo informacji w internecie jest szczególne ważnym aspektem. Więcej o cyberbepieczeństwie możesz przeczytać w naszym artykule.

Wiedza pod ręką

 

W trybie pracy na odległość szczególnie ważny jest dostęp do bazy wiedzy.

 

Warto zapewnić dostęp do najważniejszym informacji dla wszystkich pracowników w jednym systemie. Platforma e-learningowa umożliwia udostępnienie m.in. interaktywnych szkoleń, testów, filmów i animacji, czy plików pdf. Wiele materiałów szkoleniowych może być tworzonych i aktualizowanych bezpośrednio w systemie przy pomocy wbudowanych kreatorów. Więcej o możliwościach przeczytasz tutaj.

Szkolenia online

Dodatkowo można skorzystać z bazy szkoleń gotowych i tworzyć własne treści łącząc je ze szkoleniami gotowymi. Szczególnie cenne aktualnie są szkolenia z organizacji pracy zdalnej które dostępne są zarówno w pakietach jak i w ramach pełnej bazy szkoleń na Dolineo.

Kto pyta, nie błądzi

 

Praca zdalna może budzić wśród pracowników różne emocje, dlatego warto pytać o opinię na jej temat.

 

W tym celu można wykorzystać moduł ankiet, który umożliwia w szybki i prosty sposób, zbadanie stopnia satysfakcji ze stosowanych procedur oraz rozwiązań home office. Ankiety mogą posiadać różną konfigurację, pozwalając na elastyczne dostosowanie jej treści do opinii, która jest badana.

Przy wyborze technologii mających na celu wspomaganie pracy zdalnej ważne jest, aby były spójne ze specyfikacją działalności Twojej firmy oraz odpowiadały na potrzeby pracowników. Platforma e-learningowa zapewnia dostęp do wielu narzędzi, które mogą nie tylko wspierać codzienną pracę i rozwój pracowników. Może być również wykorzystywana w sytuacjach konieczności przeniesienia przestrzeni biurowych do domów pracowników. Sprawdź już teraz w jaki sposób narzędzia platformy e-learningowej, mogą usprawnić pracę zdalną w Twojej firmie. Zapraszamy do kontaktu i testów wersji demo!