Platforma e-learningowaPoradySystem HR

H5P to bezpłatna aplikacja online typu open source pozwalająca na samodzielne tworzenie nowoczesnych oraz interaktywnych treści, które mogą być udostępniane m.in. na platformach szkoleniowych.

Dzięki H5P możliwe jest tworzenie różnych form materiałów e-learningowych, w tym dynamicznych prezentacji, quizów, a nawet gier bez konieczności korzystania z dodatkowych narzędzi, a także znajomości języków programowania. H5P przeznaczone jest dla środowisk Moodle, WordPress oraz Drupal, stąd aplikacja może być obsługiwana na każdej z naszych platform e-learningowych.

Możliwości H5P

H5P jest niezwykle pomocne w warsztacie nowoczesnego nauczania. Pozwala na tworzenie ciekawych i rozbudowanych lekcji szkoleniowych, które oprócz treści tekstowych oraz graficznych mogą być wzbogacane filmami i ścieżkami dźwiękowymi. Dają również możliwość weryfikacji zdobywanej wiedzy na podstawie quizów. Dodatkowo, wszystkie dostępne formy materiałów szkoleniowych w H5P są nie tylko tworzone przy pomocy aplikacji, ale także mogą być edytowane bezpośrednio na platformie e-learningowej. W odróżnieniu do szkoleń utworzonych w standardzie SCORM’a, które wymagają zewnętrznych i często płatnych programów.